16. ročník Memoriálu Jána Stilla prinesie zaujímavé novinky

Vážení priatelia, bežeckí nadšenci,

Dovoľte, aby sme Vás pozvali na ďalší, už 16. ročník nášho populárneho behu. Podujatie sa uskutoční 17.–18. 7. 2015 v Novej Lesnej.

Pozitívne ohlasy po minuloročnom 15. ročníku nás potešili, povzbudili do práce a organizačný tím pre Vás pripravil tento rok Memoriál v novom šate. S novým dvojdňovým programom, a viacerými novinkami.

Populárny beh do vrchu – Memoriálu Jána Stilla, bude v sobotu 18. 7. 2015 na tradičnej trati Nová Lesná – Hrebienok. Jeho predohrou je v piatok večer 17. 7. 2015 tzv. Night Run – Novolesnianska 5ka, na atraktívnej trati v žiari reflektorov a magickej atmosfére.

Najvýznamnejšou novinkou je zaradenie MJS do série TATRY PRESTIGE TOUR 2015, kde máte šancu súťažiť o bežeckého Kráľa, resp. bežeckú Kráľovnú Tatier, a taktiež získať unikátne medaily za účasť v jednotlivých pretekoch. Detaily o tejto sérii nájdete na stránke www.tatrypt.eu.

Preteky sú zaradené i do Slovenského pohára v behu do vrchu a do Českého bežeckého pohára 2015 – odkaz Emila Zátopka. I tohto roku bude súčasťou podujatia disciplína Nordic Walking.
Neoddeliteľnou súčasťou dňa sú preteky detí, našich športových nádeji. Vo všetkých kategóriách očakávame cca 300 detí, ktorí si môžu zadarmo zašportovať a získať zaujímavé ceny. Tešíme sa i na ich rodičov, ktorí im budú môcť držať palce, i na účasť už tradičného garanta podujatia, Jozefa Placheho, ktorý tieto behy štartuje.

Významným prvkom pre zvýšenie kvality organizácie podujatia je nový registračný systém, ktorý Vám uľahčí prihlasovanie na behy, ušetrí čas i administratívu počas súťažných dní.

V tomto roku očakávame na podujatí rekordnú účasť. Je to najmä vďaka skĺbeniu tradície tohto behu a stúpajúcim záujmom o beh u mladých ľudí, ktorý je spôsobený aj väčšou propagáciou behania ako takého. Náš Memoriál si získal veľkú obľubu pre svoju netradičnú trať, prírodné krásy a úžasnú atmosféru. V predchádzajúcich ročníkoch sme mali na štarte množstvo hviezd, zo zahraničia i Slovenska. Za všetkých spomeniem mená olympionikov ako Izabela Zatorska z Poľska, Viktor Nedebaľuk z Ukrajiny, Ali Eyzayedy z Lýbie. Sme hrdí i na účasť slovenských šampiónov – Miroslava Vanka, niekoľkonásobného víťaza, či rekordéra trate Roberta Štefka. Už 11 rokov je jeho čas neprekonaný, veríme že tento rok je šanca pre zmenu. Radi sme fandili tatrancom – M. Bajčičákovi, Pavlovi Hurajtovi, Ivanovi Batorymu, Betke Havrančíkovej a iným.

Počas minulých ročníkov naše preteky navštívilo i množstvo veľkých postáv histórie atletiky a športu – Jarmila Kratochvílová, Ján Plachý, Roman Volák, Miro Šatan, Igor Kováč. V kultúrnom programe vystupovali – Martin Babjak, Ivan Vojtek, skupina Lucie Rival a iní.
Súčasťou tohtoročného bežeckého víkendu bude opäť zaujímavý sprievodný program, kultúrne vystúpenia umelcov, gurmánske hody, a rôzne prekvapenia pre účastníkov, návštevníkov i novolesňanov. Večerný sobotný koncert bude čerešnička na torte tejto akcie.
Zapojíme Vás i do rôznych súťaži na Facebooku. O detailoch MJS 2015, propozíciách a Vás budeme informovať priebežne v nasledujúcich týždňoch na tejto webovej stránke.

Už dnes sa môžete zaregistrovať a byť v štartovom poli Memoriálu i série Tatry Prestige Tour 2015.

Tešíme sa na Vašu účasť. Veríme že strávime spolu príjemné chvíle pod tatranskými končiarmi.

Prajeme Vám veľa krásnych športových zážitkov v našej obci.

Ing. Peter Hritz
starosta obce Nová Lesná
Člen organizačného výboru