4. krok k dospelosti – Memoriál Jána Stilla 1998

Možno si ešte spomínate, že počas tretieho ročníka sa pretekov zúčastnil aj bežec z Líbye, ktorý však do cieľa pre vyčerpanosť nedobehol. Myslíte si, že to skúsil o rok neskôr znovu? To a mnoho iného sa dozviete v riadkoch nižšie.

Vedeli ste, že…?

– preteku sa zúčastnilo 200 štartujúcich v hlavnej kategórii a 195 účastníkov v mládežníckych kategóriách? Boli to bežci nie len zo Slovenska, Čiech a Poľska, ale aj z Líbye, Ukrajiny, Maďarska, USA a Ruska.

– tento beh bol zároveň aj kvalifikáciou poľskej reprezentácie na MS?

– počas 4. ročníka Memoriálu Jána Stilla Miroslav Vanko zlepšil svoj traťový rekord o 9 sekúnd, a tak ustanovil nový traťový rekord v čase 34:40?

– Izabela Zatorska sa už tretíkrát stala víťazkou svojej kategórie a zároveň vyhrala aj kategóriu nad 35 rokov? (III. ročník vynechala kvôli materským povinnostiam)

– Líbyjčan Ali Eyzayedy bol celý čas tieňom Miroslava Vanka a dobehol do cieľa ako druhý?

– medzi čestnými hosťami podujatia bol chodecký reprezentant Igor Kolár, politik Peter Weiss, bežecký vytrvalec Róbert Štefko, riaditeľ Dunajského maratónu Jaroslav Oršula či biatlonistka Soňa Mihoková?

– príjemne prekvapili aj naši lyžiarski reprezentanti – Bajčičák (4.) a Bátory (5.), ktorí po náročnej letnej príprave držali krok s najlepšími atlétmi?

– najstarší účastník – 71-ročný Košičan Varga dobehol do cieľa v čase 1:02:14?

Teraz už viete.

Prekvapíte tento rok vy? Budeme práve o vás písať takto o rok? Vyskúšajte to.
Čakáme vás 14.–15. júla 2017, so štartom v obci Nová Lesná s cieľom na Hrebienku.
Trať MJS 2017 je dlhá 9.370 metrov s prevýšením 533 metrov. Pre tých, čo uprednostňujú menšie výzvy, je pripravená trať NIGHT RUN-u, ktorú pobežíte magickými večernými ulicami v Novej Lesnej v dĺžke 5.700 metrov.

Registrácia je spustená na stránke MJS.

Tešíme sa na Vás.
Organizačný výbor MJS 2017