Category Archives: II. ročník MJS

II. ročník Memoriálu Jána Stilla 1996

Vedeli ste, že..?

  • zúčastnili sa ho bežci zo 7 krajín
  • na štart sa postavili 8 víťazi Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach (F.Višnický, V. Bukovjan, K. David, P.Pípa, Ľ. Melicherová, D.Hajná, J.Plastinina a K. Jedinaková)
  • víťaz 2.ročníka MJS Zdenek Mezulianik zvíťazil týždeň pred MJS na najprestížnejšom behu do kopca v Kitzbuhli
  • vo vynikajúcej konkurencii na 2.ročníku MJS sa bežal 1.km v neuveriteľnom čase 2:48min
  • reprezentant v behu na lyžiach Ivan Bátory bol vo výbornej forme a porazil kompletnú slovenskú špičku v behu do vrchu
  • prvý krát sme pripravili pre účastníkov bohatý kultúrny program
  • v tombole bolo štartovné číslo s podpisom od olympijského víťaza z Atlanty v behu na 5 000 m Venusta Nyongaba z Burundy

Registrácia 2017

Tešíme sa na Vás.
Organizačný výbor MJS 2017.

Memoriál Jána Stilla II.

II. ročník (sobota 27. júla 1996)

Účastníci: 181 pretekárov zo 7 štátov, 112 detí

MUŽI – Kategória: A

  1. 35:34:81 min – Mezulianik Zdeněk (Olympia Bruntál – CZE)
  2. 36:02:76 min – Bátory Ivan (ŠKP Štrbské Pleso – SVK)
  3. 36:04:42 min – Matanin Marcel (ŠKP Štrbské Pleso – SVK)

MUŽI – Kategória: B

  1. 39:13:85 min – Bečka Miroslav (UMB Banská Bystrica – SVK)
  2. 41:09:50 min – Nedebaľuk Viktor (JM Lavo Bardejov – UKR)
  3. 41:37:84 min – Laššák Dušan (Alta ZTS Martin – SVK)

MUŽI – Kategória: C

  1. 42:06:99 min – Jura Miroslav (Kúpele Kováčová – SVK)
  2. 43:15:74 min – Vrana Dušan (Jogging Klub Dubnica – SVK)
  3. 44:43:54 min – Gaidai Petr (Dynamo Kiev – UKR)

ŽENY – Kategória D

  1. 39:54:35 min – Zatorska Izabela (Krosnianka Krosno – POL)
  2. 43:21:02 min – Hajná Dana (Radegast Radhošť – CZE)
  3. 45:27:77 min – Melicherová Ľudmila (TJ JAMES Bratislava – SVK)

ŽENY – Kategória E

  1. 45:00:66 min – Balošáková Anna (ŠKP Čadca – SVK)
  2. 46:27:86 min – Gerasimova Anna (ARSENAL Kiev – UKR)
  3. 49:07:24 min – Štancelová Lenka (Maratón AC Rača – SVK)

JUNORI – Kategória Juniori

  1. 38:41:96 min – Pecník Rastislav (AŠK Dukla Banská Bystrica – SVK)
  2. 39:13:08 min – Samarskyj Alexander (JM Lavo Bardejov – UKR)
  3. 39:14:11 min – Matej Peter (Jogging Klub Dubnica – SVK)

JUNIORKY – Kategória Juniorky

  1. 53:16:00 min – Pavkovčeková Marcela (KB Osrblie – SVK)
  2. 54:56:94 min – Kramarzová Agáta (Krosnianka Krosno – POL)
  3. 01:00:41:98 min – Prevužňáková Daniela (KRB Torysa Prešov – SVK)