Night Run a bezpečnosť

O výhodách večerného behu ste sa už mohli na našich stránkach dočítať v inom článku. No téma bezpečnosti je veľmi aktuálna a hlavne veľmi dôležitá. Ako si užívať night run a necítiť sa pri tom v ohrození?

Viditeľnosť
Ak bežíte po neosvetlených cestách a chodníčkoch, mali by ste zainvestovať do základnej bežeckej výstroje vhodnej na beh večer. Aj taká čelovka, vďaka ktorej uvidíte prípadné diery alebo výmoľ na ceste, vás môže ochrániť od neželaného zranenia.

Pamätajte na pravidlo: VIDIEŤ A BYŤ VIDENÝ. To, že vy vidíte prichádzajúce auto ešte neznamená, že aj ono vidí vás. Dbajte preto na reflexné prvky na svojom oblečení. Obyčajný reflexný pásik na vašej ruke alebo nohe zvýši vašu bezpečnosť. Dnes nie je ťažké kúpiť oblečenie, ktoré tieto reflexné prvky v sebe už má. Dokonca aj LED šnúrky do topánok.

Bezpečnosť
Vyhýbajte sa noseniu slúchadiel. Alebo aspoň stíšte hudbu na minimum. Je dôležité, aby ste počuli okolité zvuky a to nie len zvuky áut, ale aj zvuky zvierat či ľudí.

Keď môžete, bežte v skupinke. Ak ste skôr sólo bežec, nezabudnite si so sebou vziať mobil a ešte lepšie, povedzte niekomu, akou trasou pôjdete. Alebo využívajte niektorú z dostupných trackovacích aplikácií. Takto môžu vaši najbližší vidieť, kde sa práve nachádzate. Je to len pre vaše dobro. Večer by ste osamote nemali absolvovať trať, ktorú vôbec nepoznáte, takže nezabudnite myslieť dopredu.

Skúsiť NIGHT RUN môžete aj v našej spoločnosti. Prihláste sa na NIGHT RUN 2017, ktorý je vhodnou alternatívou aj pre začínajúcich bežcov, ktorí sa možno necítia na hlavný pretek v behu do vrchu – MEMORIÁL JÁNA STILLA.

NIGHT RUN 2017 sa beží 14. 07. 2017 v obci Nová Lesná.
Cena štartovného je 5€ a prvých 200 registrovaných získa darček: LED batériu s logom MJS 2017.
Prihlásiť sa môžete TU.

Tento ročník bude výnimočný – tematický. Viac už čoskoro.