Prečo je Night Run skvelá voľba?

Je jednoduché zakončiť deň pred obrazovkou televízora alebo pri pohári vína a knihe (čo je tá lepšia možnosť). No lepší spôsob ako sa odreagovať aj na čerstvom vzduchu je rozhodne beh pri západe slnka alebo pri mesačnom svite.

Jedna z amerických univerzít, konkrétne University od North Texas, vo svojom výskume zistila, že telo je fyzicky viac pripravené čeliť cvičeniu práve večer, než inokedy počas dňa. Po ťažkom dni si takýmto večerným behom môžeme utriediť myšlienky a hoci to znie zvláštne, aj načerpať energiu. Ak budete behať v skupine so svojimi priateľmi, môžete sa porozprávať aj o svojich zážitkoch, ktoré ste počas dňa zažili, a tak si všetok nahromadený stres so sebou neponesiete do postele.

Ak bežíte večer, vaša pozornosť je väčšia . Nič vás nerozptyľuje a vy sa sústredíte na svoj telesný rytmus. A ako pozorovania zistili, vďaka tomu, že počas noci vidíte skôr na objekty, ktoré sú bližšie vo vašom zornom poli, rýchlosť scenérie je vyššia než zvyčajne. To znamená, že hoci v realite bežíte stále rovnako ako počas jasného dňa, pocit rýchlosti je tak návykový, že postupne budete chcieť zrýchľovať čoraz viac.

Existuje ešte mnoho benefitov večerného behu. Každý si na ňom však musí nájsť to svoje, ktoré zaváži najviac. A ak nie ste ranné vtáča, večerný beh je pre vás ako stvorený.
Ľudia, ktorí sa vyhýbajú večernému behu, nevedia o čo prichádzajú. Chápeme, že najväčší faktor, ktorý zaváži pri takejto aktivite, je rozhodne bezpečnosť. Beh večer však nie je nič, čoho by sme sa mali báť. Samozrejme, bezpečnosť je dôležitá, ale rovnako tak endorfíny, ktoré nás ženú vpred. V budúcom článku si povieme čosi málo aj na tému bezpečnosti „night runnu“.

Ak stále váhate s pravidelným večerným behom, skúste najprv ten náš, kolektívny, NIGHT RUN 2017, ktorý pobežíme 14. júla 2017 v Novej Lesnej. Možno aj vďaka nemu zistíte, že večer sa nie je čoho báť, ale skôr naopak. Bude to zábava.

Prihlásiť sa naň môžete TU.