Prvý krok k dospelosti – I. ročník Memoriálu Jána Stilla


Začiatky nebývajú vždy ľahké. No je dôležité nevzdať sa a ísť si za svojou víziou. Toho sa držala aj skupina priateľov, nadšencov behu. Pri jednej káve tak vznikol nápad bežeckých pretekov do kopca, ktoré by v sebe niesli historický odkaz Tatier. A tak v roku 1995 vznikol Memoriál Jána Stilla. Dalo by sa povedať, že testovací ročník vyšiel na výbornú. A ďalšie úspešné ročníky podujatia potvrdzujú opodstatnenosť nápadu…:)

Vedeli ste, že…?

  • za prvým memoriálom stáli v roku 1995 ľudia ako Pavel Ohradka, Milan Oravec, Vladimír Knižka, Ladislav Harvan či Peter Hritz
  • nosnou myšlienkou memoriálu je vzdávanie pocty horskému vodcovi a učiteľovi z Novej Lesnej – Jánovi Stillovi (čítaj Štyl) – ktorý ako prvý v roku 1834 vystúpil na Gerlach
  • prvý ročník prilákal 159 účastníkov zo šiestich krajín
  • na stupne víťazov sa v prvom ročníku postavil Róbert Petro či Poľka Izabela Zatorska
  • preteku sa okrem profesionálnych bežcov zúčastnili aj osobnosti ako Róbert Glajza (cyklista), Ivan Bátory (bežec na lyžiach) či Soňa Mihoková (biatlonistka)
  • videozáznam preteku robil Juraj Weincziller, uznávaný horolezec, dobrovoľný člen Horskej služby TANAPu a filmár
  • víťaz preteku dodnes získava putovnú cenu, ktorú venovali seniori Horskej služby

Teraz už viete zopár informácii zo zákulisia…

No čo ešte neviete je, že aj roku 2017 vám máme čo ponúknuť…
XVIII. ročník Memoriálu Jána Stilla – pomyselné prekročenie dospelosti, môžete osláviť spolu s nami vo veľkom štýle. Tento pretek je zaradený do série TATRY V POHYBE – PRESTIGE TOUR 2017 o bežeckého kráľa Tatier, i Slovenského pohára v behu do vrchu Ak sa zúčastnite Memoriálu, získate medailu, ktorá pri spojení s ostatnými vytvorí krásnu panorámu Vysokých Tatier. Tešiť sa môžete v predvečer Memoriálu i na netradičný piatkový NIGHT RUN, hodnotné ceny, darčeky pre účastníkov a bohatý sprievodný program.

Čakáme vás 14.–15. júla 2017, so štartom v obci Nová Lesná s cieľom na Hrebienku.
Trať MJS 2017 je dlhá 9.370 metrov s prevýšením 533 metrov. Pre tých čo uprednostňujú menšie výzvy, je pripravená trať NIGHT RUN-u, magickými večernými ulicami v Novej Lesnej v dĺžke 5.700 metrov.

Registrácia sa spustila už 1. 3. 2017.

Tešíme sa na Vás.
Organizačný výbor MJS 2017